pH, bir çözeltideki asit ve baz yoğunluğunu gösteren bir ölçüm birimidir. 0’dan 14’e kadar derecelendirilir. 7, nötr’dür. 7’den az ise asit yani asidik, 7’den fazla ise baz yani alkaliktir. Suyun içerisinde oksalik asidin çok olması suyu asidik, hidrojen iyonların artması ise suyu alkalik özellikli yapar. Ölçümdeki her bir artış çözeltinin 10 kat daha fazla alkalik, bir sayı düşüş ise 10 kat asidik olması demektir.

Vücudumuzun sağlıklı olması için vücudun pH değerini son derece önemlidir. Kanın normal pH değeri 7,365-7,45 arasındadır. Eğer kandaki pH değer 7’ye düşerse vücudumuzdaki asit oranı 4 kat artacak ve vücut kendi kendini zehirlemesi demektir. Bu durumda vücut alarma geçer ve kendini nötrleştirmek için ekstra bir çaba sarf eder. Bu yüzden vücudumuzun pH değerini dengede tutmak zorundayız. Yine bir örnek verecek olursak pH değeri 2,5 olan kola oldukça asitli bir içecektir. Nötr karakterli olan suyu göre 50000 kat daha fazla asidiktir. 1 bardak kola içtiğinizde vücudunuza giren asidi dengelemek için 32 bardak nötr su içmeniz gerekmektedir.

Vücudumuzun %70’i sudan oluşur. Bu su seviyesini korumak, vücudumuzda bulanan sistemlerinin düzgün çalışması için günde2-2,5 litre su içmeliyiz. Ancak içtiğimiz suyun kalitesi de oldukça önemlidir. Su alkalik yani baz olmalıdır. Kaliteli su değeri pH değeri 8-9’a yaklaşan sulardır. Piyasada bulan suların pH değeri 7.1-7.8 arasında değişmektedir. Unutmayalım ki su ne kadar baz ise o kadar vücudumuzun sağlığı için önemlidir. Bu yüzden suyu elimizden geldiğince alkali içmeye çalışalım.

Alkali su içmenin faydaları:

 

  • Bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini güçlendirir.
  • Sinir sistemine iyi gelir, vücuda enerji verir. Yorgunluğu hafifletir.
  • Metabolizmayı hızlandırır, yağ yakmayı ve kilo vermeyi hızlandırır.
  • Hücre yenilenmesini ve nemlenmesini sağlar, genç diri ve taze bir cilt oluşturur. Yaşlanma etkilerini azaltır.
  • Vücutta biriken asitleri yok eder, vücudun pH değerini nötr’e çeker, vücudu toksinlerden zehirli maddelerden arındırır. Vücutta detoks etkisi oluşturarak enerjik ve zinde olunmasını sağlar.
  • Alkali olan sular normal sulara göre 2 kat daha fazla oksijen içerir. Kanın oksijen kapasitesini artırır.

 

Bu konu "tartışma" içerikli yorumlara kapatılmıştır.

  • Alkadays Avrupa Sipariş

    Alkadays Avrupa Sipariş
AlkaDays
Alka Days Sipariş
Alka Days Satın Al

Alka Days © 2014 Orjinal Alka Days Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır.Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Alka Days | AlkaDays Zayıflama - RSS - Google Sitemap
Uyarı!... AlkaDays bir ilaç değildir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden alkadaysiparis.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları| Sık Sorulan Sorular | Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?